Aktualności

Dla młodzieży

"BIEŻANOWSKO-GRODZIEŃSKI PAMIĘTNIK"

W OKRESIE OD 26 WRZEŚNIA DO 7 PAŹDZIERNIKA GOŚCIMY WE DWORZE GRUPĘ MŁODZIEŻY Z GRÓDKA JAGIELLOŃSKIEGO NA UKRAINIE (OBWÓD LWOWSKI). RAZEM Z NASZYMI GOŚĆMI ORAZ SP NR 124 REALIZUJEMY PROJEKT PT. "BIEŻANOWSKO-GRODZIEŃSKI PAMIĘTNIK", KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU "POLSKO-UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY".

Patronat honorowy nad projektem objął Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Pan Oleh Mandiuk

Projekt „Bieżanowsko-grodzieński pamiętnik” to projekt o charakterze kulturalno-edukacyjnym oraz językowym. Realizowana w jego ramach wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej stwarza możliwość wpajania młodemu pokoleniu tolerancji, akceptacji, wzajemnej otwartości oraz postaw zdrowego patriotyzmu, cechującego się umiejętnością okazywania dumy z wartości tradycyjnych i historycznych kraju, z jakiego pochodzą oraz dzielenia się tym z ich rówieśnikami z zagranicy.

W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty malowania na szkle, warsztaty ekologiczno-przyrodnicze robienia zabawek z siana, warsztaty batiku, gry na bum-bum rurkach i in.. Ale nasze działania skupiają się na warsztatach artystycznych prowadzonych w trzech grupach: tanecznej, wokalnej i teatralnej, które mają na celu przygotowanie i wystawienie przedstawienia zatytułowanego "Czar Krakowa" autorstwa Barbary Leśniak. Warsztaty prowadzą: Maria Madejska, Marta Zając. Efekty tej wytężonej pracy będzie można podziwiać 6 października o godz. 18.00. ZAPRASZAMY!!!! I TRZYMAMY KCIUKI ZA MŁODYCH WYKONAWCÓW.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji na naszym profilu na portalu społecznościowym. 
Dla dzieci

AKCJA LATO

ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU OD 6 DO 13 LAT NA AKCJĘ LATO OD 2.07 DO 27.07.2018 R. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 10.00-14.00.

AKCJA LATO 2018

WAKACYJNY KALEJDOSKOP WRAŻEŃ

Akcja Lato pod znakiem twórczych eksperymentów z kolorami, dźwiękami, smakami, ruchem, tańcem i świetną zabawą!

Warsztaty:

- tworzenie kosmetyków (kuleczki do kąpieli, warsztaty mydlarskie, eksperymenty z bańkami mydlanymi: zamykanie dzieci w bańkach mydlanych)

- warsztaty tworzenia niepowtarzalnych toreb bawełnianych 3D. Bawełniane torby będą ozdabiane kawałkami kolorowego filcu, który naklejany warstwami, pozwoli osiągnąć efekt trójwymiarowej dekoracji. Z filcu można np. wycinać zwierzątka i nadawać im wypukłe kształty lub kolorowe kwiaty.

- warsztaty tworzenia ręcznie malowanych autorskich T-shirtów

- warsztaty dietetyczno-kulinarne – mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywienia. Motywem przewodnim będą twórcze eksperymenty z kolorami i smakami, kolorowe i zdrowe desery.

- warsztaty druku 3D

- warsztaty teatralne- warsztaty taneczne

- warsztaty tworzenia największego (lub najdłuższego) wakacyjnego kolażu. Będzie to próba ustanowienia wakacyjnego rekordu Dworu Czeczów.

- warsztaty podróżnicze; prowadzenie: Poznajemy Świat. Tematy:

„W Krainie Wulkanów” – na warsztatach dzieci będą miały okazję dotknąć prawdziwej lawy z kilkunastu wulkanów (między innymi z włoskiej Etny, z Arenal w Kostaryce, La Concepcion z Nikaragui, czy polskiej Ostrzycy); dotknąć i powąchać siarki z krateru Nissiros z Grecji i błota z El Totumo w Kolumbii; odkryć, jak „działa” wulkan, uczestnicząc w 2 eksperymentach obrazujących wybuch wulkanu i wypływającą lawę; dowiedzieć się, gdzie w Polsce spotkamy wulkany i czy one jeszcze wybuchną.

„Przygotowanie do Wielkiej Wyprawy” – warsztaty te świetnie nadają się do realizacji tematu ‘bezpieczne wakacje’. Dzieci na zajęciach zdobędą wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w podróży; nauczą się czytać różne informacje z mapy; poznają zasady pakowania się na różnego typu wyjazdy; pooglądać przydatne podróżnicze rekwizyty, jak zestaw przetrwania, folia NRC, kompas, moskitiera, czapka ochronna do dżungli, krótkofalówki; nauczą się rozkładać namiot i wejść do różnej grubości śpiworów; w końcu pospacerują w butach polarnika.

„Smocza Indonezja” – na warsztatach odkryją niezwykły kraj położony aż na 17 000 wysp. Poznają różne smoki zamieszkujące indonezyjskie lasy, plaże i głębiny morskie. Oglądną spektaklu wayang, czyli taniec cieni. Dowiedzą się także, co to jest batik i przymierzą kolorowe batikowe stroje. Zagrają także na prawdziwych instrumentach z Jawy, Sumatry i Bali, takich jak bambusowe angklungi i dźwięczne gamelany.

- warsztaty tworzenia lalek teatralnych. Są wspaniałą okazją, aby nie tylko stworzyć własną lalkę, ale także nauczyć się ją animować. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

- malowanie na folii przeźroczystej w terenie

- warsztaty sensoryczno-motoryczne „Boblesy”

- warsztaty wokalne „Wakacyjny śpiewnik”

- warsztaty modelarskie

Wycieczki:

- zwiedzanie Muzeum Podgórza,

- Żywe Muzeum Obwarzanka, ul. I. Paderewskiego 4

- Wycieczka do Teatru Szczęście na Czarodziejską lekcję – pokaz iluzji Victora Febo; ul. Karmelicka 3

- Do Pieskowej Skały oraz Ojcowskiego Parku Narodowego

- wyjście do kina

Koszt: 50 zł/ tydzień; 15 zł /dzień

więcej