Aktualności - Dla dzieci

Dla dzieci

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ URBAŃSKĄ "KRÓWKA I PIES BAWIĄ SIĘ DO ŁEZ"

24 KWIETNIA (ŚRODA) GODZ. 9.20, 10.30 ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ URBAŃSKĄ, AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA NAJMŁODSZYCH (CZAROWNICA W WIELKIM MIEŚCIE, MISJA SZYMPANSA KLEMENSA, O KRZEŚLE, KTÓRE DAŁO NOGĘ), DOKTOREM NAUK HUMANISTYCZNYCH.

TYTUŁ SPOTKANIA "KRÓWKA I PIES BAWIĄ SIĘ DO ŁEZ"

Autorka zapozna dzieci ze zwierzęcymi bohaterami ze swoich książek i porozmawia z nimi o ludzkich cechach, które przypisujemy zwierzętom, choć wcale nie muszą do nich pasować. Poruszy też temat stereotypów, którym tak łatwo ulegamy - w tej rozmowie pomogą jej prosiak Pysiek i piesek Lejek, bohaterowie jej książek.

Koszt: 10 z/osoby

Zgłoszenia prosimy kierować do biura Dworu Czeczów – tel. 12 651 39 13, e-mail: czeczow@ckpodgorza.pl

Pisarka twierdzi, że snucie opowieści dla najmłodszych czytelników jest wręcz jej pasją, którą mogłaby uprawiać całymi godzinami. Ten rodzaj literatury pozwala jej bowiem przenosić się i bez konsekwencji błądzić po fantastycznych miejscach, gdzie nie sięga żaden „dorosły umysł”. Agnieszka Urbańska posiada dar trafiania do dziecięcych umysłów, nieskrępowanego pobudzania wyobraźni oraz całkowitego zaabsorbowania uwagi swoich najmłodszych czytelników. Autorka udowadnia, że jej wyobraźnia nie zna żadnych granic, a zwyczajne przedmioty codziennego użytku mogą stać się fascynującymi bohaterami literackimi. Jednak twórczość pisarki to nie tylko wspaniała fabuła, nietuzinkowe postacie i wszechobecny magiczny nastrój, lecz także głęboki, edukacyjny przekaz. Agnieszka Urbańska bowiem uczy swoich czytelników empatii i szacunku dla innych. Autorka zwraca także uwagę na to, jak ważne jest, by pomagać innym, a ponadto promuje wśród dzieci wyrobienie nawyku używania zwrotów grzecznościowych. Te niekwestionowane walory książek pisarki sprawiają, że budzą one zachwyt zarówno wśród najmłodszych czytelników, jak również ich rodziców.

więcej