Aktualności - Dla młodzieży

Dla młodzieży

"BIEŻANOWSKO-GRODZIEŃSKI PAMIĘTNIK"

W OKRESIE OD 26 WRZEŚNIA DO 7 PAŹDZIERNIKA GOŚCIMY WE DWORZE GRUPĘ MŁODZIEŻY Z GRÓDKA JAGIELLOŃSKIEGO NA UKRAINIE (OBWÓD LWOWSKI). RAZEM Z NASZYMI GOŚĆMI ORAZ SP NR 124 REALIZUJEMY PROJEKT PT. "BIEŻANOWSKO-GRODZIEŃSKI PAMIĘTNIK", KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU "POLSKO-UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY".

Patronat honorowy nad projektem objął Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Pan Oleh Mandiuk

Projekt „Bieżanowsko-grodzieński pamiętnik” to projekt o charakterze kulturalno-edukacyjnym oraz językowym. Realizowana w jego ramach wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej stwarza możliwość wpajania młodemu pokoleniu tolerancji, akceptacji, wzajemnej otwartości oraz postaw zdrowego patriotyzmu, cechującego się umiejętnością okazywania dumy z wartości tradycyjnych i historycznych kraju, z jakiego pochodzą oraz dzielenia się tym z ich rówieśnikami z zagranicy.

W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty malowania na szkle, warsztaty ekologiczno-przyrodnicze robienia zabawek z siana, warsztaty batiku, gry na bum-bum rurkach i in.. Ale nasze działania skupiają się na warsztatach artystycznych prowadzonych w trzech grupach: tanecznej, wokalnej i teatralnej, które mają na celu przygotowanie i wystawienie przedstawienia zatytułowanego "Czar Krakowa" autorstwa Barbary Leśniak. Warsztaty prowadzą: Maria Madejska, Marta Zając. Efekty tej wytężonej pracy będzie można podziwiać 6 października o godz. 18.00. ZAPRASZAMY!!!! I TRZYMAMY KCIUKI ZA MŁODYCH WYKONAWCÓW.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji na naszym profilu na portalu społecznościowym. 








więcej