Aktualności - Ogólne

Ogólne

ZBIÓRKA NA RZECZ KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO ZIMOWEJ ZBIÓRKI NA RZECZ KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI!!!

Czwarta pora roku niesie ze sobą wiele wyzwań i zagrożeń nie tylko dla ludzi. Również zwierzęta, odczuwają dotkliwy chłód, który może stać się dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem. Potrzebują naszej pomocy – zwłaszcza te, które nie mają swojego domu i kochającego właściciela. Dlatego Centrum Kultury Podgórza organizuje drugą edycję zimowej zbiórki przedmiotów i artykułów dla podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ). Będziemy je przyjmować do 10 stycznia 2020. Finał akcji odbędzie się tydzień później. Pomagajmy razem. Dołączajcie!

Potrzebne są m.in. koce, ręczniki oraz poszewki na pościel, którymi będzie można wyścielić tymczasowe legowiska dla zwierzaków lub wykorzystać przy ich osuszaniu po kąpieli. Prosimy natomiast by nie przynosić kołder, poduszek ani materacy. Psy z pewnością by je przegryzły, co skończyłoby się nie tylko dużym bałaganem, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia czworonogów, które połknęłyby pierze lub kawałki gąbki. Podobnie rzecz ma się z ubraniami - nie będą się nadawały na posłanie, a utylizacja niepotrzebnych tekstyliów będzie generowała dodatkowe koszty dla schroniska. Czworonogi ucieszą się natomiast z gotowych, miękkich legowisk.

Jak zawsze przyda się karma mokra i sucha. W imieniu własnym i Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami serdecznie prosimy by wybierać tę lepszej jakości - o wysokiej zawartości mięsa i innych składników ważnych dla zdrowia psów i kotów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze opakowanie karmy o dobrym składzie, niż większą ilość takiej, która nie będzie miała dużej wartości odżywczej.

Pod opieką KTOZ są zwierzaki w różnym wieku – również te młode, które mają mnóstwo energii i uwielbiają psoty. Bez wahania można więc przynosić zabawki dla czworonogów oraz smycze
i kagańce, które przydadzą się w czasie spacerów. Cennym podarunkiem dla maluchów, które potrzebując dużo ciepła będą natomiast termofory.

więcej